Laistīšanas sistēmu ieziemošana

    Ieziemošana ir ūdens izlaišana no sistēmas, filtru iztīrīšana, vadības bloka atslēgšana, vārstu un lietus sensora sagatavošana ziemai.

    Laistīšanas sistēma pēc uzstādīšanas prasa maz uzmanības, tomēr bez regulārām apkopēm to nedrīkst atstāt un nekādā gadījumā nevajadzētu atstāt sistēmu neieziemotu, ja vēlaties, lai tā kalpotu jums daudzus gadus.

    Latvijas ziemas gana aukstas, lai ūdens, kas atrodas sistēmas cauruļvados, laistītājos un elektromagnētiskajos vārstos sasaltu. Potenciāli lielākie riska mezgli ir metāliskās detaļas, un kaut arī cauruļvadi un savienojumi ir plasmasas un pakļaujās nelielām deformācijām, pie lieliem saliem arī tās var saplīst. Remontdarbi, nav sarežģīti, bet zālājs tiks izbojāts garantēti.

    Parasti šos darbus veic oktobra beigas, bet arī šobrīd vēl nekas nav nokavēts, jo nopietni sali vēl nav bijuši. Darbu ilgums parasti nepārsniedz 2 līdz 3 stundas.

    Ūdens izlaišana no sistēmas nav sarežģīts pasākums, ja laistīšanas sistēmai ir paredzēti vārsti ūdens izlaišanai un līnijas ievietotas ievērojot kritumu. Tad jums vienkārši jānoslēdz ūdens padeve un jāatgriež noplūdes vārsti. Tomēr pat ja augstāk minētie nosacījumi nav ievēroti, sistēmu var izpūst ar gaisu, izmantojot kompresoru. Kompresoru parasti pievieno pie sistēmas izpūšanas ventīļa, kas atrodas pie ūdens sūkņa, vai elektromagnētiskajiem vārstiem, bet pat ja tas nav paredzēts, sistēmai var pieslēgties izmantojot hidrantu vai pat laistītāju (pēdējam izskrūvējot tā galvu un izmantojot sagatavotas pārejas).

    Ir vēlams arī sagatavot ziemai sistēmas gan vadības bloku, gan elektromagnētiskos vārstus un lietus sensoru.

    Sistēmas vadības bloku izslēdz, vai programmu uzliek uz pauzes.

    Elektromagnētiskos vārstus pa pusei izskrūvē, lai tie paliek atvērtā stāvoklī, tādejādi pat ja ūdens nedaudz ir palicis sistēmā, kā arī kondensāta rašanās gadījumā, ūdens palikas sasalstot un izplešoties, nesaplēsīs vārstu, jo ledum būs kur izplesties.

    Lietus sensoru atkarībā no konstrukcijas vai nu apsedz, vai izņem kustīgās detaļas, lai nākamajā pavasarī tā darbību neietekmētu, ziemas laikā sabirušie gruži (lapas, skujas, utt).

    Vairāk informācijas par izcenojumiem un detalizētāku informāciju par pašu ieziemošanas procesu varēsiet saņemt ja piezvanīsiet pa telefonu +371 25951565, vai sūtīsiet savus jautājumus pa e-pastu greening@dimzas.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.