Ūdensaugu, rudens piedāvājums..

    Viens no dārza skaistākajiem elementiem ir ūdenskrātuve. Tā dažādo ainavu, sniegs veldzējumu gan augiem, gan pašiem īpašniekiem. Tomēr ar vienkārši izraktu bedri kurā krājās ūdens nepietiks, jo ainavu veido nevis atsevišķi tās elementi, bet to kopums, un neviena ainava nevar iztikt bez augiem. Ūdenskrātuvju apzaļumošanā ir savas nianses. Vai tas ir neliels dīķis pie mājas, vai lielāka ūdenstilpne, pareizi izvēlēti augi ir tie, kas priecēs jūs visos gadalaikos. Te gan rodas daudz jautājumu. Mitrumu mīlošo augu ir daudz, bet kuri ir piemērotākie tieši jūsu dīķim, un kā tie jāstāda, jākopj. Šajos jautājumos jums jāmeklē atbildi pie mūsu darbiniekiem, vai speciālajā literatūrā. Tomēr ir daudz kas, ko varat veikt pašu spēkiem. Piemēram ūdensrožu stādīšanu. Nevienam nav jāstāsta, kas ir ūdensrozes. Ikviens zina šos skaistos augus, kas visus priecē ar saviem lielajiem, krāšņajiem ziediem un peldošajām lapām, bet, kas jādara, lai tās priecētu jūsu acis daudzus gadus.

    Pirmais protams jānoskaidro vai dīķis ir piemērots to audzēšanai. Tas īstenībā ir vienkārši. Ūdensroze maksimāli komfortabli jūtas iestādīta 1,2 – 1,8m dziļumā. Šāds dziļums ir nepieciešams, lai ziemas laikā neizssaltu auga saknes. Stādīt var arī mazākā dziļumā, bet tad ir jāņem tā uz ziemu laukā un jāglabā, kas savukārt draud ar ziedpumpuru nopūšanu, vai pašu sakņu izkalšanu – attiecīgi tajā gadā ūdensroze var neziedēt, vai pat aiziet bojā.

    Stādīšanai labākais laiks ir Maijs – Jūnijs, bet tā kā no stādaudzētavām nākušie augi ir jau podiņos tad var stādīt līdz pat septembrim, vēlāk gan nav ieteicams, jo augam ir nepieciešams laiks, lai ieaugtos. Ja nepieciešams grunti veido no dūņainas zemes, sajaucot to ar mēslojumu (ļoti bieži ar kūtsmēsliem); grunti ievieto pītā grozā vai kastē ar spraugām, vai dārkopības veikalos speciāli nopērkamās kastēs. Ūdensrozes saknei stāda grozā tā, lai tā augšējā daļa būtu virs grunts. Grunti no virspuses nosedz ar sūnām un smilti vai granti, vai pat akmeņiem, lai straume grunti neizskalotu.

    Ja gadu gaitā ūdensroze ir stipri izpletusies, tai izplēš liekās augu daļas atstājot veselīgāko daļu.

    Attiecīgi izvēloties stādaudzētavā ūdensaugu, galvenais uzmanību pievērst tieši sakņu stāvoklim, kā minimums novērtēt vai augs nav izkaltēts, un tikai tad skatīties uz lapām, un vai ir pumpurs.

    Stādaudzētavas Dimzas dīķos var redzēt vairāk kā desmit dažādu krāsu un pildījumu ūdensrozes, bet priekš tirdzniecības ir savairotas sešu krāsu ūdensrozes: sarkanu, baltu, dzeltenu, tumši rozā, gaiši rozā un oranžu, kā arī cūkaušus, kalmes, raibas niedres un vilkvālītes.

    Tuvojoties ūdensaugu tirdzniecības sezonas noslēgumam, šiem jau pieminētajiem augiem arī ir īpašas atlaides no 30% līdz pat 50% procenti. Tas nozīmē, ka ūdensrozi var iegādāties sākot ar 6LVL.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.